کارگاه آشنایی با لینکدین در کاریار برگزار شد
۶ دی، ۱۴۰۱
کارگاه مقدمه‌ای بر یادگیری ماشین در کاریار برگزار شد
۶ دی، ۱۴۰۱
معرفی فیلم: بازی تقلید

فیلم سینمایی بازی تقلید، به کارگردانی مورتن تیلدام، از جمله فیلم‌هایی است که تماشای آن به هر علاقه‌مند علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی توصیه می‌شود. این فیلم که یکی از بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۴ شناخته می‌شود، جایزه‌ی اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی را از آن خود کرده است. بازی تقلید، زندگی ریاضیدانی انگلیسی به نام آلن تورینگ را در کمتر از دو ساعت به تصویر می‌کشد.

آلن تورینگ در زمان جنگ جهانی دوم، به همراه گروهی از دانشمندان از طرف دولت انگلیس مامور می‌شود تا مکالمات سری نیروهای آلمانی را رمزگشایی کند. ارتش آلمان نازی در آن زمان، مکالمات خود را به کمک یک دستگاه رمزنگاری که به نام ماشین انگیما معروف بود، پیش می‌برد و به‌نوعی برنده‌ی میدان جنگ بود. اما با تلاش‌های دانشمندان انگلیسی، مسیر جنگ جهانی دوم تغییر کرد…

در فیلم جذاب بازی تقلید، با شخصیت آلن تورینگ و زندگی شخصی او، پدر هوش مصنوعی جهان، آشنا می‌شویم. این روایت در سه بخش پیش می‌رود؛ بخش اول: دوران نوجوانی تورینگ، بخش دوم: فعالیت‌های تورینگ در جنگ جهانی دوم و بخش سوم: زندگی تورینگ در دوران پس از جنگ. اما نکته‌ی قابل ذکر آن است که این اثر بیوگرافی، به‌طور کامل به واقعیت وفادار نیست و بخش‌هایی از فیلم افزوده‌های سازندگان برای تماشایی‌تر کردن آن است.

نقش آلن تورینگ در فیلم بازی تقلید را بندیکت کامبریج بازی کرده است و دیگر ستاره‌ی فیلم نیز، کیرا نایت‌لی است. این فیلم موفق شده است از کاربران IMDB امتیاز ۸ از ۱۰ را نیز کسب کند.

مهر ۲۶, ۱۴۰۰

همچنین بخوانید:

کپی رایت 2021  © کاریار _ تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است