زمان مطالعه 1 دقیقه

Topcoder یک پرتال با مخاطبان گسترده‌ای در سطح جهان است. این سایت امکان رقابت آنلاین را برای طراح‌ها و توسعه‌دهنده‌های نرم‌افزار، دانشمندهای داده و برنامه‌نویس‌ها فراهم می‌کند. Topcoder مسابقه‌های سالانه Topcoder Open و یک‌سری رویدادهای منطقه‌ای کوچکتر را در سطوح مختلف، با جوایز متنوع و از طرف معتبرترین شرکت‌های نرم‌افزاری دنیا برگزار می‌کند. علاوه بر این برندگان از شانس بالایی برای استخدام توسط شرکت‌های برگزار‌کننده برخوردار هستند.

 Topcoder در سال 2001 توسط جک هیوز یک تکنسین بی پروا، شطرنج‌باز مشتاق و رئیس و بنیان‌گذار شرکت Tallan تاسیس شد. دغدغه‌ی ذهنی هیوز که منجر به راه‌اندازی این پلتفرم شد، این بود که آیا می‌توانیم یک سیستم رتبه‌بندی شفاف و معتبر برای توسعه‌دهنده‌های نرم‌افزار، مشابه روش معروف رتبه‌بندی در دنیای شطرنج ایجاد کنیم؟ و اگر چنین است، آیا شرکت‌ها می‌توانند بر حسب نیاز، راحت و سریع به این توسعه‌دهنده‌ها دسترسی پیدا کنند؟ 

در ابتدای شکل‌گیری Topcoder چالش‌های برنامه‌نویسی رقابتی معروف به Single Round Match یا “SRMs” اجرا می‌کرد ، که هر SRM یک مسابقه 1.5 ساعته الگوریتمی بود. از سال 2006 در این پرتال مسابقه‌های Match Marathon یا “MM” برگزار می‌شود هر MM یک مسابقه الگوریتمی یک هفته‌ای است و شرکت‌کننده‌ها برای حل مسئله با هم رقابت می‌کنند. شرکت‌کننده‌ها معمولا دانش‌آموزان مدارس متوسطه یا دانشگاه‌های مختلف هستند. برای جلب جامعه دانشجویی، جوایز نقدی بین 5000 تا 10000 دلار به برنده‌ اهدا می‌شود. برای شرکت در این رقابت‌ها به صفحه Challenges یا Competitive Programing در این سایت مراجعه کنید.