خان آکادمی، اپلیکیشن محبوبی برای آموزش ویدیویی مهارت‌های آکادمیک ساده از جمله برنامه‌نویسی است که سایتی با همین نام نیز دارد و حاوی بیش از ۷۰۰ دوره‌ی آموزشی است. موضوع‌های آموزشی این آکادمی، در طیف گسترده‌ای از جمله: کامپیوتر، ریاضیات، علوم، محاسبات، تاریخ، تاریخ هنر ، اقتصاد و …قرار می‌گیرد.

بنیان‌گذار خان آکادمی، سلمان خان، آمریکایی بنگلادشی تبار است. او در سال  ۲۰۰۶ این سازمان غیر‌انتفاعی و عام‌المنفعه را تاسیس کرد. سلمان خان دانش‌آموخته‌ی سه رشته‌ی ریاضیات، مهندسی برق و علوم کامپیوتر از موسسه‌ی فناوری ماساچوست MIT است. هدف او از این کار دسترسی تمام افراد کره‌ی زمین به آموزش‌های حرفه‌ای و رایگان و مهارت‌آموزی بود. از حامیان مالی بزرگ این آکادمی می‌توان به بیل گیتس و شرکت گوگل اشاره کرد. در سال ۲۰۱۰، گوگل با کمک ۲ میلیون دلاری خود منجر به توسعه‌ی بیشتر این آکادمی و ترجمه‌ی دوره‌ها به زبان‌‌های مختلف دنیا شد.

از مزایای دوره‌های آموزشی خان آکادمی می‌توان به تست تعیین سطح پیش از آغاز هر دوره، مشاهده‌ی آنلاین و آفلاین دوره‌ها، سنجش میزان پیشرفت، امکان تعامل با دیگران برای بحث و رفع اشکال، تمرین‌های متنوع برای درک بهتر موضوع اشاره کرد. هم‌چنین تعداد قابل توجهی از ویدئوهای آموزشی آکادمی خان با ترجمه‌ی فارسی از سال ۲۰۱۳ در این آدرس قابل مشاهده است. این اپلیکیشن  از کافه بازار ، app store و google play قابل دانلود است.

بهمن ۲۳, ۱۳۹۹