گزارش بوت‌کمپ آموزشی کاریار
۷ دی، ۱۴۰۱
مصاحبه با مریم قربانی ، مهارت آموز دوره فرانت‌اند در کاریار
۷ دی، ۱۴۰۱
کتاب چی بخونیم؟ کتاب «جاده شخصیت»

کتاب جاده شخصیت

در سال‌های اخیر آموختن مهارت‌های زندگی به عنوان یک عامل موثر در رشد فردی شناخته شده است که می‌تواند فرد را در رسیدن به اهدافش کمک کند. از بین این مهارت‌ها، خودآگاهی اهمیت بسیاری دارد و شاید بتوان آن را اولین مهارتی دانست که هر فرد باید کسب کند. برای کسب این مهارت در این شماره از خبرنامه کاریار کتاب جاده‌ی شخصیت را پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب نوشته‌ی دیوید بروکس و ترجمه امید کریم‌پور است که انتشارات مهرگان خرد آن را منتشر کرده است.

بیل گیتس درباره این کتاب گفته است: “خواندن این کتاب بسیار هیجان‌انگیز بود و من را واداشت که از جهاتی تازه به انگیزه‌ها و محدودیت‌های خود فکر کنم”.

نویسنده در این کتاب برآن است تا مخاطب را به تقویت مهارت خودآگاهی دعوت کند و از مخاطب می‌خواهد با مروری بر ویژگی‌های خویش ضعف‌ها و کاستی‌های خود را بشناسد. هدف از این آگاهی، خودسازی است و به عبارتی شکل‌دهی به شخصیت. منظور از واژه شخصیت در این کتاب ویژگی‌های اخلاقی برتری است که انسان در طول زندگی خود کسب می‌کند؛ ویژگی‌هایی که از آن به فضائل اخلاقی یاد می‌شود مانند مهربانی، فروتنی، صداقت. بروکس در این کتاب بیان می‌کند انسان دو دسته ویژگی دارد، یکی آن دسته که در رزومه‌ها برای معرفی خود بیان می‌کند و شامل دانش و مهارت‌های فنی هستند و دسته دوم برتری‌های اخلاقی و عقیده دارد انسان در طول زندگی خود باید یاد بگیرد تا بین این دو دسته از ویژگی تعادل برقرار کند.

نسخه الکترونیک این کتاب را می‌توانید در اپلیکیشن طاقچه و فدیبیو تهیه کنید. همچنین اپیزود ۱۶ پادکست BPlus به بیان خلاصه این کتاب پرداخته است.

خرداد ۲۷, ۱۴۰۱

همچنین بخوانید:

کپی رایت 2021  © کاریار _ تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است