کتاب چی بخونیم؟ کتاب «جاده شخصیت»
۷ دی، ۱۴۰۱
راه‌اندازی سامانه آموزشی کاریار
۷ دی، ۱۴۰۱
مصاحبه با مریم قربانی ، مهارت آموز دوره فرانت‌اند در کاریار

مصاحبه با مریم قربانی

مریم جان لطفا خودت را معرفی کن.

من مریم قربانی متولد ۲۲ شهریور ۱۳۷۸ در تهران هستم؛ به تازگی در مقطع کارشناسی در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه علوم تحقیقات فارغ‌التحصیل شدم. بسیار علاقه دارم بعد از گذراندن دوره‌های کاریار و بعد از اینکه مشغول به کار شدم، کارشناسی ارشد را هم در همین رشته بگیرم

کی وارد کاریار شدی و چه دوره هایی را گذراندی؟

من سال گذشته یعنی ۱۴۰۰، دوره‌ی طراحی وب را در کاریار شروع کردم و دوره طراحی وب پیشرفته را هم گذراندم و الان مشغول گذراندن دوره‌ی ری‌اکت هستم. رشته تحصیلی من در دبیرستان علوم انسانی بود و در ابتدای دوره‌ها چالش زیادی داشتم اما سعی کردم خودم را به کلاس برسانم و در این مسیر منتورم خانم منا منصف و مربی حل تمرینم خانم سمیه قربانی بسیار من را راهنمایی کردند و واقعا حضورشان کمک بزرگی به من بود.

چطور تصمیم گرفتی که دوره‌ی طراحی وب را شروع کنی با اینکه علوم انسانی خوانده بودی؟

از زمانی که وارد مدرسه شدم خیلی به کامپیوتر علاقه‌مند بودم، پنجم دبستان که بودم یک کامپیوتر داشتیم و من حتی با اینکه کامپیوتر را خراب می‌کردم اما سعی می‌کردم کار کردن با کامپیوتر را یاد بگیرم و وقتی مقطع راهنمایی بودم یادگرفتم چطور ویندوز عوض کنم. در دبیرستان هم با سرچ کردن نرم افزار ورد، اکسل و پاورپوینت را به طور کامل یاد گرفتم و این علاقه به کامپیوتر همیشه با من بود، با اینکه در دبیرستان انسانی و در دانشگاه مدیریت بازرگانی خواندم، به محض اینکه با دوره‌های کاریار آشنا شدم با خودم گفتم این همان فرصتی است که دنبالش بودم و طراحی وب را شروع کردم.

 

آیا بعد از شرکت در دوره‌های کاریار تغییری در این مسیر و آینده شغلی‌ات ایجاد شد؟

من پیش از حضور در دوره‌های کاریار هیچ تصوری از اینکه چطور باید شغلی پیدا کنم نداشتم، با شرکت کردن در دوره‌های آموزشی کاریار و رویدادهای جانبی مثل رویداد مشترک کاریار و کافه بازار که بسیار رویداد مفیدی بود، من توانستم در مسیر شغلی هدفمند بشوم. نه تنها این دوره‌ها به من در پیدا کردن فرصت‌های شغلی در حوزه طراحی وب کمک کرد بلکه فراتر، به من در هدفگذاری برای مسیر حرفه‌ای کمک بسیاری کرد. با بودن در کاریار من متوجه شدم باید دنبال چه چیزی بگردم.

چه تصویری از آینده‌ی شغلی‌ات داری؟

با شرکت در دوره‌های کاریار و شناختی که از خودم پیدا کردم، دوست دارم در تیم کار کنم و تمایل کار به عنوان فریلنسر را ندارم، کار تیمی با روحیه من سازگاری بیشتری دارد اما دوست دارم روزی کارآفرین باشم و بتوانم همراه با افراد حرفه‌ای و با دانش کار کنم و یکی از دلایلی هم که دوست دارم در کنار دوره‌های کاریار، درس مدیریت را ادامه بدهم همین تمایل به کارآفرین شدن است.

با توجه به اینکه شما برای اولین بار می‌خواهی در مسیر پیدا کردن یک کار تخصصی قدم بگذاری، فکر می‌کنی چه چالش هایی سر راهت باشد؟

من همیشه از ورود به فرایند مصاحبه می‌ترسم و چالشی که دارم بخش مصاحبه‌ای است که برای ورود به شغل نیاز است؛ اما سعی می‌کنم این چالش را حل کنم و خودم را در موقعیت‌های مصاحبه قرار دهم، در هر مصاحبه تجربه‌های زیادی به دست می‌آورم و متوجه می‌شوم که باید کدام مهارت‌ها را تقویت کنم.

به انجام کار داوطلبانه تمایل داری؟ دوست داری به جمع داوطلبان کاریار بپیوندی؟

بسیار زیاد تمایل دارم به عنوان مربی حل تمرین در کاریار حضور داشته باشم تا بتوانم کمک کنم و همانطور که من در این مسیر راهنمایی شدم، مهارت‌آموزان دیگر را راهنمایی کنم و هر کمک دیگری هم بتوانم دوست دارم در کاریار انجام دهم.

در پایان اگر پیشنهادی برای کاریار داری تا بهتر بتواند مهارت‌آموزان را در مسیر اشتغال راهنمایی کند با ما در میان بگذار:

از زمان حضورم در کاریار همه چیز برای من ایده‌آل بود و واقعا کاریار تأثیر بزرگی بر زندگی من داشت، برای کاریار پیشنهادی به ذهنم نمی‌رسد.  

 

 

خرداد ۲۸, ۱۴۰۱

همچنین بخوانید:

کپی رایت 2021  © کاریار _ تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است