مصاحبه با امیرعلی عبداللهی، مهارت‌آموز دوره برنامه نویسی و تفکر الگوریتمی
۴ دی، ۱۴۰۱
معرفی کتاب – کتاب چی بخونیم؟ عنوان کتاب: «ناتور دشت»
۴ دی، ۱۴۰۱
معرفی کتاب – کتاب چی بخونیم؟ عنوان کتاب: «۷ عادت مردمان موثر»

یکی از کتاب های بسیار معروف در حوزه توسعه فردی کتاب «۷ عادت مردمان موثر» (The 7 Habits of Highly Effective People) است. کتابی که در سال ۱۹۸۹ توسط استفان کاوی نویسنده آمریکایی نوشته و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در ژانر خودش است که به چندین زبان ترجمه شده و بیش از ۲۵ میلیون‌ نسخه از آن به فروش رفته است.

احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده، که این کتاب چرا تا این اندازه محبوب شده؟ احتمالا به این دلیل است که نویسنده تلاش کرده با بررسی زندگی آدم‌هایی که به موفقیت‎هایی رسیده‌اند و بیان چکیده‌ای از مهم‌ترین عادت‎های آنها و هم‌چنین توصیه‌هایی دقیق و کاربردی، ما را تا موفقیت همراهی کند.

این کتاب ساده و روان نوشته شده و خواندن آن آسان است و پر از مثال و توضیح است، برای آنکه هر کدام از عادت ها را خوب برای ما باز کند و ما را متوجه منظورش کند.

استفان کاوی ۷ عادت زیر را به عنوان عادت های مردمان موثر به ما توصیه می کند:

فعال و مستقل باشید: مسئولیت کارهای خود را بپذیرید و برای تغییر شرایط فعالانه عمل کنید.

از آخر به اول شروع کنید: چیزی که در آینده می‌خواهید به آن برسید را در ذهن ترسیم کنید، برای آن برنامه بریزید و برایش تلاش کنید. هدف‌هایتان را مرتب مرور کنید و بر اساس آن‌ها عمل کنید. بدانید که می‌خواهید چه کسی باشید و برایش تلاش کنید.

اول مهمترین چیزها: بدانید چه چیزی برای شما مهم و چه چیزی فوری است. اولویت بندی کارهای شما باید به این صورت باشد: اول کارهای مهم و فوری، دوم کارهای مهم اما نه فوری، سوم کارهای فوری اما نه مهم و چهارم کارهایی که نه مهم هستند و نه فوری .

برنده- برنده فکر کنید: در تعاملات و روابط خود برنده-برنده فکر کنید و به راه حل‌هایی بیندیشید که در آن، فقط خودتان را در نظر نگرفته‌اید.

اول بفهمید، بعد بفهمانید: با تمرین گوش دادن همدلانه سعی کنید که دیگران را بفهمید، همین راه را برای این باز می‎کند که آنها هم شما را بشنوند و تحت تاثیر شما قرار بگیرند. این یک فضای همدلانه و توجه ایجاد می‌کند که به حل مساله کمک می‌کند. 

هم‌افزایی کنید: از هم‌افزایی و توان آدم‌های دور و برتان برای داشتن یک تیم کاری خوب استفاده کنید تا به اهدافی برسید که تنهایی نمی‌شود به آنها رسید.

اره را تیز کنید (رشد کنید): از منابعی که در اختیار دارید و با استفاده از انرژی و سلامتی برای ایجاد یک سبک زندگی پایدار و بلند مدت استفاده کنید. از روش‌های رشد فردی مثل یوگا، مدیتیشن، یادگیری عمیق برای بازیابی توان و انرژی درونی خود استفاده کنید.

در این متن، تنها مروری کوتاه بر  کتاب «۷ عادت مردمان موثر» شد، برای درک بهتر آنچه نویسنده به دنبال گفتن آن است، پیشنهاد می کنیم که این کتاب را تهیه کنید و بخوانید. کتاب «۷ عادت مردمان موثر» را مترجمان زیادی به فارسی برگردانده‌اند که از بهترین ترجمه‌های این کتاب می توان به ترجمه گیتی خوشدل در نشر البرز، معصومه تاجمیری در نشر یوشیتا، الهام خرسندی در نشر هورمزد اشاره کرد.

علاوه بر نسخه کاغذی، می توانید نسخه الکترونیک آن را از فروشگاه های دانلود قانونی کتاب چون طاقچه، فیدیبو، کتابراه، کتابچین و … تهیه کنید.

خرید کتاب آنلاین از فروشگاه های دانلود قانونی کتاب فایده های زیادی دارد، در یک اپلیکیشن موبایل می توانید صدها کتاب ذخیره کنید و هر وقت و هر کجا که خواستید آن را مطالعه کنید. این کتابها نه جایی می‌گیرند، نه وزنی دارند و نه برای انتشار آنها درختی قطع شده است. همچنین شما همیشه به بخشی از کتاب که عموما صفحات اولیه آن است به صورت رایگان دسترسی پیدا می‌کنید و می‌توانید با مطالعه آن درباره خرید کتاب تصمیم بگیرید. قیمت این کتاب ها از نسخه کاغذی خیلی کمتر است و شما به صورت قانونی به نسخه‌ای با کیفیت از کتاب دسترسی خواهید یافت.

لینک خرید کتاب در فیدیبو

لینک خرید کتاب در طاقچه

لینک خرید کتاب در کتابراه

 ۱۳ اذر ۱۳۹۹

همچنین بخوانید:

کپی رایت 2021  © کاریار _ تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است