امیرعلی لطفا کمی خودت را برای ما معرفی کن تا خواننده‌های مجله کاریار با تو بیشتر آشنا بشوند:

من۲۱ ساله و دانشجوی مهندسی مکانیک در دانشگاه تهران شمال هستم و گاهی هم کارهای پاره‌وقت انجام می‎دهم.

اگر بخواهی یکی از مهمترین آروزهایت را در زمینه حرفه‎ای و شغلی به ما بگویی، آن چیست؟

یکی از مهمترین آرزوهایم در زمینه حرفه‎ای پیدا کردن یک شغل خوب است و به گذراندن این دوره برنامه نویسی خیلی امیدوارم، چون فکر می کنم حالا که همه چیز به سمت الکترونیکی شدن می‎رود، این دوره می‏تواند به من کمک زیادی بکند. همچنین دوست دارم ادامه تحصیل بدهم، اما به هر حال برای گذراندن این مسیر نیاز به داشتن شغلی دارم که بتوانم به آن از نظر مالی تکیه کنم.

در این مسیر حرفه ای و شغلی فکر می‎کنی چه چالشی بر سر راهت قرار داشته باشد؟

به نظر می رسد که  کار پیدا کردن گاهی بیشتر از اینکه به توانایی افراد ربط داشته باشد به داشتن روابط و پارتی بستگی دارد و از آنجایی که من چنین روابطی ندارم، یکی از چالش هایی که فکر می کنم از نظر شغلی پیش رویم باشد و کمی نگرانم می‌کند، همین موضوع است. چون به هرحال هدف همه ما ا ز تحصیل یافتن شغل است و حتی ادامه تحصیل من هم به این موضوع بستگی دارد.

امیرعلی کمی از علاقه‌مندی هایت به ما بگو، در اوقات فراغتت چه کارهایی انجام می‎دهی؟

من به نقاشی و طراحی علاقه‌مند هستم و وقت‌های بیکاری به سراغ آن می‌روم. حالا هم که به دلیل کرونا بیشتر در خانه هستم، فیلم هم می‌بینم. سعی می کنم فیلم های آموزشی ببینم که از وقتم بهتر استفاده کنم. البته فیلم‌های علمی-تخیلی هم دوست دارم و گاهی اوقات فراغتم را به دیدن این فیلم‌ها می‌گذارنم.

لطفا از تجربه‎ات از کاریار بگو، آیا پیشنهاد یا انتقادی داری که بخواهی مطرح کنی؟

به نظرم ارتباط خیلی خوبی کاریار با مهارت‌آموزها برقرار کرده، خیلی خوب پیگیری‌ها انجام و اطلاع رسانی می‎شود. اما به سایت کوئرا که ما از روی آن آموزش می‌بینم، انتقادی دارم و فکر می‌کنم مدرس مفاهیم را خیلی دقیق بیان نمی‌کند. شاید به این دلیل است که من برای اولین بار است که چنین تجربه‌ی آموزشی دارم و کمی مفاهیم برایم گنگ است. همچنین هنوز رابطه موثری بین ما و مسئول‌های حل تمرین شکل نگرفته که شاید دلیلش این است که تازه کلاس‌ها شروع شده و بعدا بهتر شود.