مصاحبه با فاطمه خواجه مهارت‌آموز دوره طراحی‌وب
۵ دی، ۱۴۰۱
جلسه هم‌اندیشی و تقدیر از داوطلبان و همراهان دوره آموزشی اول کاریار برگزار شد
۵ دی، ۱۴۰۱
مصاحبه با صفدرعلی افکاری مهارت‌آموز دوره برنامه‌نویسی

مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه

صفدرعلی افکاری مهارت‌آموز دوره برنامه‌نویسی است و در این مصاحبه از مسیر شغلی آینده و چالش‌هایی که فکر می‌کند سر راهش قرار دارد می‌گوید.

صفدرعلی جان لطفا کمی خودت را معرفی کن تا خواننده‌های مجله کاریار با تو بیشتر آشنا بشوند:

من صفدرعلی افکاری هستم، ۲۵ سال سن دارم و دانشجوی ترم آخر رشته الکترونیک هستم و در اصفهان زندگی می‌کنم و در زمینه برق ساختمان کار می‌کنم و از آنجا که به این حوزه علاقه‌مند هستم دوست دارم در آینده در حوزه خانه هوشمند یا Smart Home کار کنم که یک ترکیبی از الکترونیک و برنامه‌نویسی است و حالا که در دوره کاریار در کوئرا کالج در حال گذراندن دوره برنامه‌نویسی هستم، امیدوارم بتوانم تخصص لازم برای کار در این حوزه را کسب کنم. 

فکر می‌کنی چه چالش‌هایی بر سر راه مسیرت برای کار کردن در این حوزه باشد؟

برنامه‌نویسی رشته پویایی است و هر روز یک زبان جدید می‌آید و برای اینکه در این حوزه کار کنیم، باید بتوانیم با این دانش هم‌پا بشویم. حوزه الکترونیک هم به همین صورت است و به سرعت به روز می‌شود و اینکه برای کار کردن در این حوزه به روز باشم و زبان‌های جدید را یاد بگیرم، خودش یک چالش است.

شرایط کاری و امکانات شغلی برای کار کردن در حوزه مورد علاقه‌ات را در اصفهان چطور ارزیابی می‌کنی؟

استان اصفهان برای کار کردن در حوزه‌ای که من دوست دارم در آن کار کنم یعنی خانه‌های هوشمند به نظرم خوب است، چون تنها چند شرکت در این زمینه کار می‌کنند و هنوز فضا برای کار کردن در این زمینه وجود دارد و اگر بتوانم خودم را با سرعت پیشرفت این حوزه هماهنگ کنم، می‌توانم موفق باشم.

آیا توصیه‌ای برای کاریار داری که بتواند علاوه بر آنچه تا به حال انجام شده، به شما و سایر مهارت‌آموزان در مسیر  اشتغال کمک کند؟

من فکر می‌کنم اگر کاریار بتواند در ادامه این دوره‌ها، دوره‌های تخصصی‌تری برای ما برگزار کند و آموزش‌ها را متنوع کند خیلی می‌تواند کمک کننده باشد. علاوه بر این برگزاری دوره‌های مهارت‌های نرم و روانشناسی هم در کاریار خیلی مفید بوده و ادامه این دوره‌ها می‌تواند به ما کمک کند که بتوانیم روی اهدافمان تمرکز کنیم. برگزاری دوره‌های زبان هم خیلی خوب بوده است. اگر برگزاری دوره‌ها با هم هماهنگ‌تر باشد که ما بتوانیم راحت‌تر در همه دوره‌ها شرکت کنیم، می‌تواند کمک کننده باشد. یکی از خوبی‌های کاریار برگزاری دوره‌ها به صورت کاملا آنلاین است که برای من تازگی داشت و کمک کرد با موسسه‌های آموزشی آشنا شوم و دوستان جدیدی پیدا کنم و با افراد مختلفی آشنا شو م که برایم خیلی ارزشمند است.

شما  علاوه بر درس و کار چه سرگرمی‌هایی را دنبال می‌کنید؟

من اوقات فراغتم را به تعمیر قطعات الکترونیکی می‌گذارنم و گاهی هم بردهای الکترونیکی را سرهم (assemble) و تعمیر می‌کنم. 

اسفند ۵, ۱۳۹۹

همچنین بخوانید:

کپی رایت 2021  © کاریار _ تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است