دومین رویداد مشترک کاریار و کافه بازار
۷ دی، ۱۴۰۱
گزارش بوت‌کمپ آموزشی کاریار
۷ دی، ۱۴۰۱
سومین رویداد مشترک کاریار و کافه بازار

 سومین رویداد، از سری رویدادهای مشترک چهارگانه کاریار و کافه بازار روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار شد. در این رویداد ۶ ساعته، که به صورت آنلاین بود، ۲۲ نفر از مهارت آموزان منتخب و مربیان حل تمرینکاریار حضور داشتند. این رویدادها با هدف آشنایی مهارت‌آموزان کاریار با نحوه‌ی شروع تجارب شغلی و پیشرفت در مسیر حرفه‌ای و با حمایت کافه بازار برگزار می‌شود.

مخاطبان رویداد چه کسانی هستند؟

در این رویدادها، ۲۲ نفر از مهارت‌آموزان و مربیان حل تمرین کاریار از ۱۲ استان  خراسان جنوبی، تهران، اصفهان، لرستان، آذربایجان شرفی، آذربایجان غربی، البرز، بوشهر، فارس، سمنان، گلستان و فارس شرکت کردند. میانگین سنی شرکت‌کنندگان ۲۲ سال بود و ۱۰ نفر از آن‌ها خانم و ۱۲ نفر آقا بودند. مهارت‌آموزانی که در این رویداد شرکت کردند در کاریار دوره‌های آموزشی طراحی وب و برنامه‌نویسی را با موفقیت گذرانده‌اند و آماده هستند به عنوان کارآموز در حوزه فرانت اند و یا برنامه نویس پایتون جذب بازار کارشوند.

در رویداد سوم چه گذشت؟

رویداد سوم هم مانند دو رویداد قبلی در ۴ بخش برگزار شد. کارگاه اول از رویداد سوم، با خوش‌آمد گویی و صحبت‌های زهرا عمرانی، مدیرعامل کاریار آغاز شد و پس از آن امیرمحمد جذبی، مدیر منابع انسانی کافه بازار درباره‌ی مفهوم پیشرفت در مسیر حرفه‌ای، توضیح داد و همچنین درباره اهمیت دانستن درباره پیشرفت در مسیر حرفه‌ای صحبت کرد. در ادامه‌ی این بخش از رویداد، معین کافی، مدیر محصول کافه بازار به موضوع پیشرفت در مسیر حرفه‌ای از دید یک مدیر محصول پرداخت. معین در مورد تخصص های مختلفی چون فرانت اند، بک اند، تحلیل گر داده و مدیر محصول و مسئولیت‌ها و سطح مهارت هر کدام از این تخصص‌ها صحبت کرد و به پرسش‌های مهارت آموزان پاسخ داد.

کارگاه دوم این رویداد پنل گفت و گویی بود بین متخصصان رشته‌های مختلف؛ علی قاسم‌خانی مدیر ارشد منابع انسانی اسنپ و منتور کاریار، گرداننده این پنل بود؛ مازیار امینی زنجانی مدیر محصول کافه بازار، میثم ترابی فریلنسر در حوزه بک‌اند و محسن خدادادی توسعه دهنده‌ی ارشد فرانت‌اند شرکت مدیریت فناوری بورس تهران و منتور کاریار اعضای پنل بودند که در این بخش از رویداد تجارب خود را درباره جذابیت‌ها و چالش‌های مسیرهای شغلی مختلف با شرکت‌کنندگان کارگاه به اشتراک گذاشتند. جالب‌ترین پرسش‌ها در مورد مزیت‌ها و موانع فریلنسری بود. و مهارت‌آموزان با شنیدن مسیرهای مختلف و بسیار پر پیچ و خم هر یک از ارائه‌دهنده‌ها با تنوع های متعدد در مسیر حرفه‌ای شدن آشنا شدند.

حمید پورجم سرپرست مهندسی نرم‌افزار در کافه بازار در کارگاه سوم درباره مفهوم رشد فردی، مهارت‌های نرم مورد نیاز برای پیشرفت در مسیر حرفه‌ای و مهارت‌های مورد نیاز برای تغییر در مسیر حرفه‌ای صحبت کرد. بیان مثال‌های ملموس در این بخش بسیار مورد توجه و استقبال مهارت‌آموزان قرار گرفت.

کارگاه چهارم شرکت‌کنندگان برای انجام کارگروهی به چهار گروه تقسیم شدند و در مورد آموخته‌های رویداد با دوستانشان صحبت کردند، همچنین با تکیه بر آموخته‌هایشان در رویداد، با ترسیم مسیر شغلی خود و برای آینده‌ی حرفه‌ای خود در بازه‌های زمانی هدف‌گذاری کردند

رویداد پایانی با موضوع نحوه‌ی ورود به سازمان‌های پیشرو در تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

همچنین بخوانید:

کپی رایت 2021  © کاریار _ تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است