عنوان کتاب:«تفکر طراحی: خلاقیت و نوآوری برای همه»
۵ دی، ۱۴۰۱
مشارکت کاریار در «چهاردهمين كنفرانس ملی و هشتمين كنفرانس بين‌المللی يادگيری و یاددهی الكترونيكی»
۵ دی، ۱۴۰۱
معرفی پادکست – پادکست چی گوش بدهیم؟ پادکست «رادیو نیست»

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

رادیو نیست یک پادکست تاریخی است، اما نه به این معنا که اتفاقات تاریخی روایت می‌کند و از گذشته‌های دور می‌گوید، بلکه رادیو نیست داستان داستان‌های فراموش شده است. بر اساس آنچه در وبسایت این پادکست آمده: «یک شهر متشکل از مجموعه‌ مکان‌هایی‌ست که در پس ظاهر سنگی خود زیست‌های گوناگونی در آن‌ها جریان داشته یا دارد. زندگی‌هایی که در طول زمان، خاطرات و روایاتی را می‌سازند و بدل به بخشی بزرگ از هویت و خاطره‌ی جمعی شهر و ما می‌شوند. رادیو نیست روایت مکان‌هایی‌ست که نقش مؤثری در زمانه‌ی خود داشته‌ و در حال حاضر یا نیستند یا اگر هستند تغییر کاربری و نقش داده‌اند. روایت مکان‌هایی خاموش که در عین خاموشی هزار داستان در خود دارند». در واقع رادیو نیست داستان مکان‌ها، خصوصا داستان مکان‌های فراموش شده‌ی پایتخت است و اتفاقاتی را از گذشته روایت می‌کند که حالا دیگر از آنها جز خاطره چیزی از آنها باقی نمانده است. داستان‌های این پادکست که بر اساس پژوهش‌های تاریخی و با بیانی داستانی و بسیار دلچسب روایت می‌شود که هم می‌تواند اطلاعات زیادی به ما بدهد و هم بسیار سرگرم کننده و شنیدنی است. 

تاکنون ۱۷ اپیزود از رادیو نیست منتشر شده است که از میان آنها می‌توان به اپیزودهایی چون «هتل اینترنشنال»، «خاک سفید»، «خانه اتحادیه»، «زندان قصر»، «باکارا»، «باغ نگارستان»، «کافه بلدیه»، «تئاتر نصر»، «بولینگ عبده»، «شهربازی»، «رادیو سیتی»، «کوچینی»، «قلعه»، «پلاسکو»، «امجدیه»، «درایوین سینما» و «هتل میامی» اشاره کرد. 

برای شنیدن اپیزودهای رادیو نیست علاوه بر وبسایت این پادکست، می‌توانید از اطریق اپ‌های پادگیر چون شنوتو، Spotify ، Podbean ، Castbox ، Soundcloud  گوش بدهید.

اسفند ۱۹, ۱۳۹۹

همچنین بخوانید:

کپی رایت 2021  © کاریار _ تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است