«کِی؟» شاید یکی از متداول‌ترین پرسش‌هایی باشد که برای هر انسانی ایجاد می‌شود. کی به سراغ یادگیری زبان بروم؟ کی فروشگاهم را راه بیندازم؟ کی این کار را کنار بگذارم؟ کی پروژه‌ی جدیدم را شروع کنم؟ و سوالاتی از این دست که به دنبال زمان مناسب انجام هر کار می‌گردد. در این پست کتابی معرفی خواهیم کرد که شما را به پاسخ این‌گونه سوالات می‌رساند؛ کتاب «کِی؛ ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی» نوشته‌ی دنیل اچ. پینک که از محبوب‌ترین کتاب‌های حوزه مدیریت زمان است.

دنیل اچ. پینک، نویسنده‌ی آمریکایی است که تاکنون ۶ کتاب در زمینه مدیریت و علوم رفتاری منتشر کرده است و چهار اثر از او به لیست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز راه یافته‌اند. پینک در کتاب «کِی؛ ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی» سعی دارد مخاطب را با علم زمان‌سنجی آشنا کند و این هدف را به زبان ساده و به کمک مثال‌های متنوع و فراگیر دنبال می‌کند.

این کتاب پر از توصیه‌هایی کاربردی درباره زمان‌بندی و تشخیص زمان مناسب برای فعالیت‌های متفاوت است. البته که این توصیه‌ها علمی هستند و بر پایه‌ی تحقیقاتی که در طول سال‌ها توسط خود نویسنده یا دانشمندان و پژوهشگران دیگر در شاخه‌های مختلف انجام گرفته است؛ تحقیقاتی در زمینه‌های روانشناسی، زیست‌شناسی، اقتصاد و… .

در پایان هر فصل از این کتاب، بخشی با عنوان «کتابچه ترفندهای زمان» آورده شده است که هم خلاصه‌ای از تمام آن فصل و هم تمرین‌هایی برای پیاده‌سازی توصیه‌ها ذکر شده است.

کتاب «کِی؛ ترفندهای علمی زمان‌سنجی عالی» را بخوانید، اگر می‌خواهید بدانید چطور می‌توانید از ۸ ساعت کاری به‌اندازه‌ی دو برابر آن بهره ببرید. این کتاب تصور شما از زمان‌بندی را تغییر می‌دهد و پس از مطالعه آن، پی خواهید برد چه فعالیت‌هایی را در چه ساعاتی از شبانه‌روز بهتر می‌توان انجام داد.

این کتاب را می‌توانید به‌صورت الکترونیک و رایگان از طاقچه یا فیدیبو دریافت کنید.