کارگاه «مسئولیت اجتماعی جوانان» از سوی فیروزه صابر برگزار شد
۶ دی، ۱۴۰۱
کتاب چی‌بخونیم؟- معرفی کتاب «اصل‌گرایی»
۶ دی، ۱۴۰۱
نکته‎‌های کنکوری برای مصاحبه به عنوان یک برنامه‌نویس

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

در ادامه نکته‏‌های به شما معرفی می‎‌شود که با رعایت آنها می‌‎توانید در جلسه‎‌های مصاحبه شغلی حضور موفق‌‏تری داشته باشید.

۱. برای نوشتن رزومه کمک بگیرید. بعد از نوشتن روزمه آن را به فردی که فکر می‏‌کنید در زمینه رزومه‌نویسی مهار دارد، نشان دهید تا آن را ویرایش کند.

۲.پیش از مصاحبه درباره موقعیت شغلی، شرکتی که قرار است در آن شروع به کار کنید و افرادی که قرار است با شما مصاحبه کنند، اطلاعات کسب کنید. این روزها با وجود اینترنت پیدا کردن چنین اطلاعاتی کار سختی نیست و در واقع لازم است شما بدانید کارِ شرکتی که قرار است در آن استخدام شوید، دقیقا چیست.

۳.چه مصاحبه شما آنلاین باشد و چه حضوری، به موقع در جلسه حاضر باشید، هیچ چیز مثل دیر رسیدن به جلسه‌‏ی مصاحبه نمی‌‏تواند در کارفرما اثر منفی بگذارد.

۴. مثبت فکر کنید و ریلکس باشید، حواستون باشد که در نهایت مصاحبه یک گفتگو است و قرار نیست به آن به شکل یک امتحان پر استرس نگاه کنید.

۵.به سوالات با اشتیاق پاسخ بدید، یکی از چیزهایی که یک توسعه‌دهنده می‎تواند به یک تیم اضافه کند، اشتیاق است.

۶. اگر یک نمونه آنلاین از نمونه برنامه‌‎نویسی خود آنلاین داشته باشید، اکانت GitHub می‌‎تواند جایی باشد که شما نمونه کدهایتان را به کارفرما نشان بدهید.

۷.در تله سوال‌‎ها نیوفتید، بعضی از سوال ها پرسیده می‎‌شوند تا ویژگی‏‌های شخصیتی شما را نشان بدهند. برای مثال در جواب این سوال که «چرا شغل قبلی‎‌تان را می‌‎خواهید رها کنید؟» مسلما باید هرجوابی بدهید جز اینکه از کارفرمای قبلی بدگویی کنید.

۸. جواب‎‌های غیرواقعی ندید، اگر یک زبان برنامه‌‎نویسی یا یک تکنولوژی جدید را نمی‎شناسید، به دروغ نگویید که در کار قبلی از این زبان استفاده می‌‏کردید یا با آن آشنا هستید. مهارت خود را در همان اندازه‎ای که هست نشان بدهید.

۹. لازم نیست همه جزئیات را درباره خودتان شرح بدهید. لازم نیست مصاحبه کننده همه جزئیات شخصیت شما را بداند یا در جریان اطلاعات زندگی خصوصی شما قرار بگیرد.

۱۰. اگر مصاحبه خوب پیش نرفت، فراموش نکنید که موقعیت‎‌های دیگری هم همیشه هست و این مصاحبه برای موقعیت‎‌های بعدی درس بگیرید.

برای نوشتن این مقاله از منابع زیر استفاده شده است:

https://simpleprogrammer.com
https://medium.com

 ۰۸ تیر ۱۴۰۰

همچنین بخوانید:

کپی رایت 2021  © کاریار _ تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است