کدام رشته‌ها بیشترین میزان اشتغال را دارند؟
۷ دی، ۱۴۰۱
آرین افشار: کاریار در جای درست و خوبی ایستاده است
۷ دی، ۱۴۰۱
پادکست چی گوش بدهیم؟ پادکست «۱۰ صبح» و «ویکی‌پز»

در این شماره از خبرنامه‌ي کاریار دو پادکست برای شنیدن پیشنهاد می‌کنیم.

 

پادکست ۱۰ صبح

پادکست ۱۰ صبح را قبلا در کاریار معرفی کرده بودیم این پادکست که تاکنون ۱۴۳ قسمت از آن منتشر شده است، در هر قسمت با دعوت از یک مهمان، درباره موضوعات مختلفی دررابطه با راه‌اندازی یک کسب‌وکار، مدیریت و توسعه‌ی آن گفت‌وگو می‌کند.

در قسمت‌های ۴۱ و ۴۲ از فصل سوم پادکست «۱۰ صبح» از مسعود طباطبایی دعوت شده است تا درباره‌ی تجربه‌های کارآفرینی‌اش صحبت کند. مسعود طباطبایی، در کارنامه‌ی خود سابقه‌ي مدیریت گروه علی‌بابا را دارد و حالا مدیرعامل گروه اسنپ اکسپرس و معاون توسعه‌ی کسب‌وکار در اسنپ است. او در این پادکست روایت می‌کند که چطور فعالیت حرفه‌ای خودش را از یک برنامه‌نویس مبتدی شروع کرده و با تلاش و کوشش حالا به مدیریت استارت‌‌آپ‌های بزرگ رسیده است. این روایت‌ها می‌تواند برای مهارت‌آموزان کاریار و برنامه‌نویسان آینده مفید باشد. با رفتن به سایت پادکست ۱۰ صبح می‌توانید راه‌های شنیدن را ببینید و از مطالب تکمیلی آن استفاده کنید.

 

پادکست ویکی‌پز

غذاخوردن برای بخشی از مردم یک اجبار و رفع نیاز است که ترجیح می‌دهند هرچه ساده‌تر و سریع‌تر انجامش بدهند، برای بخش دیگری لذت و تفریح است که تشریفات خاصی دارد و برای عده‌ای هم سوژه‌ی کندوکاو و پژوهش و تولیدمحتواست. عوامل پادکست «ویکی‌پز» جزو همین دسته‌ی آخر هستند؛ آدم‌های کنجکاو قصه‌دوستی که تاریخچه‌ی غذاهای معروف را جست‌وجو می‌کنند و می‌خواهند از ریشه و حواشی هرکدام سر در بیاورند.

پادکست ویکی‌پز اپیزود‌به‌اپیزود به دنبال داستان‌های غذاها می‌گردد، به همه جا سرک می‌کشد و دستورپخت‌های متنوع را پیدا می‌کند و خاطرات را جمع می‌کند و در این میان تلاش می‌کند به بهانه‌ی «غذا» شنونده را با حوزه‌های مختلف فرهنگی و تاریخی مردمان ایران و سایر کشورهای جهان آشنا کند.

ویکی‌پز یکی از پادکست‌های تازه‌دم فارسی‌زبان است که تا امروز تنها سه اپیزود از آن منتشر شده است. اولین قسمت این پادکست به آبگوشت، غذای پرطرفدار و لذیذ ایرانی اختصاص دارد، در اپیزود دوم درباره‌ی اسپاگتی صحبت می‌شود و سومین اپیزود به قرمه‌سبزی می‌پردازد.

اگر پادکست «رادیو نیست» را شنیده‌اید یا آن را می‌شناسید، خوب است بدانید گروهی که مسئولیت تولید و پژوهش ویکی‌پز را برعهده دارد، تقریبا همان تولیدکنندگان «رادیونیست» است.

پادکست ویکی‌پز متفاوت‌تر از پادکست‌های دیگری است که قبلا در کاریار معرفی کرده‌ایم، اما به شما کمک می‌کند به روزمره‌ترین سوژه‌های زندگی‌تان هم نگاه تازه‌ای بیندازید و درباره‌ش سوال بپرسید. اگر آدم کنجکاوی هستید و به ریشه‌ها و سرگذشت‌ها علاقه دارید و از طرفی می‌توانید هر ماه منتظر یک اپیزود جدید بمانید، این پادکست سرگرم‌کننده و جذاب را هم به لیست پادکست‌هایی که باید بشنوید، اضافه کنید.

ویکی‌پز  را در اپل‌پادکست، کست‌باکس، اسپاتیفای و … می‌توانید بشنوید. همچنین می‌توانید سری به سایت و صفحه‌ی اینستاگرام آن بیندازید و از محتوای تصویری هم بهره ببرید.

 

 

بهمن ۱۰, ۱۴۰۰

همچنین بخوانید:

کپی رایت 2021  © کاریار _ تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است