مدت زمان مطالعه: ۵ دقیقه

مصاحبه با محمد جواد محیط مهارت‌آموز دوره طراحی وب مقدماتی و پیشرفته.  

محمدجواد جان لطفا خودت را معرفی کن تا خواننده‌های مجله کاریار با تو بیشتر آشنا بشوند.

من دانشجوی برنامه‌نویسی در دانشگاه گرمسار و ساکن شهر ری و ۲۲ ساله هستم و اخیرا از طریق آقای ترابی منتور کاریار، به عنوان کارآموز در یک پروژه ‎ای مشغول به کار شده ‎ام. 

کمی از تجربه‌ات از شرکت در دوره‌های کاریار و دستاوردهایی که برایت داشته به ما بگو.

من روز اولی که اولین پیام از کاریار را گرفتم، یادم می‌‎آید که از اینکه خیلی دنبال کار می‌گشتم و چیزی پیدا نمی‏‌شد، ناراحت بودم و وقتی پرسشنامه کاریار را دیدم فکر می‌‎کردم یک چیز تبلیغاتی باشد و واقعا فکر نمی‏‌کردم به این صورت باشد که اینقدر در زندگی‌ام اثر گذار باشد. اما تجربه آموزش در کاریار به صورتی بود که در این مدت من همه برنامه‎‌های جانبی دیگر زندگی‌‎ام را کنار گذاشتم و فقط برای دوره‎‌ها در کاریار وقت گذاشتم و شروع کردم به یاد گرفتن چیزهای جدید. اگرچه این اواخر واقعا فشار زیاد بود و به دلیل هم‌زمانی کلاس‎‌های دانشگاه با دوره‎‌های کاریار رسیدن به همه اینها سخت بود. اما این چالش سبب شد که من روی مهارت مدیریت زمانم کار کنم، قبل از این من خیلی منظم نبودم. اما این شرایط باعث شد که برای همه چیزهایی که برایم مهم است و کارهایی که باعث پیشرفتم می‎شوند، وقت بیشتری بگذارم.

دوره‌‎های جانبی هم برای من خیلی تجربه‎‌های خیلی خوبی به همراه داشتند و سبب شد که دیدگاه من به بازار کار و کامپیوتر تغییر کند. من فکر می کردم درس خواندن برای کار پیدا کردن کافی است، اما به لطف کاریار فهمیدم که به مهارت های بیشتری نیاز دارم و امیدوارم همه مهارت‌آموزها اهمیت این دوره‌ها را درک کنند و سعی کنند با گذراندن این دوره‌ها از طریق کاریار وارد باز کار بشوند. 

چه مسیر شغلی‎‌ای دوست داری در آینده طی کنی؟

من دوست دارم به صورت فریلنسری کار کنم و دوست ندارم که خودم را محدود به کار مشخصی بکنم و دوست دارم ساعت‌های کارم دست خودم باشد و فعلا در یک پروژه‌ای شروع به کار کردم. بیشتر من در حوزه فرانت کار می‎کنم، اما دارم سعی می کنم بک اند و سرور هم یاد بگیرم و یک فول استک کامل بشم و هر ایده ای را بتوانم اجرا کنم. 

شما قرار است به عنوان حل تمرین هم با کاریار همکاری کنی، این تجربه را چطور پیش‌بینی می‏‌کنی؟

بله، قرار است به عنوان مربی حل تمرین مهارت آموزان دوره جدید همکاری کنم و خیلی خوشحالم می توانم به این کار کمی از آن چیزی که کاریار برای من ایجاد کرده را جبران کنم و به کسانی که در شرایط مشابه من هستند این امکان را بدم که در مسیر شغلی شان پیشرفت کنند. 

محمدجواد اوقات فراغتت را چطور می گذرانی.

پیاده روی در طبیعت را خیلی دوست دارم و خیلی دلم می خواهد یکجایی در طبیعت تنها باشم و با اینترنت پرسرعت و لپتاب برنامه نویسی کنم و این چیزی است که امیدوارم روزی بتوانم اجرایی کنم.