مصاحبه با محمدجواد محیط مهارت‌آموز دوره طراحی وب مقدماتی و پیشرفته
۵ دی، ۱۴۰۱
پادکست چی گوش بدهیم؟ – معرفی پادکست گازت
۵ دی، ۱۴۰۱
کتاب چی‌بخونیم؟ معرفی کتاب «شناخت دره‌ی سیلیکون»

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

عنوان کتاب: «شناخت دره‌ی سیلیکون»

نویسنده: یحیی تابش، محمد مروتی و محمد اکبرپور

ژانر: کسب و کار، نوآوری

کتاب «شناخت دره‌ی سیلیکون» نوشته‌‎ی یحیی تابش، محمد مروتی و محمد اکبرپور است و بر اساس تجربه حضور نویسنده‌‎ها و آشنایی آنها با مرکز نوآوری و تولید تراشه‌های سیلیکونی آمریکا در دره‌ی سانتاکلارا در جنوب سانفرانسیسکو در کالیفرنیای شمالی که به دره سیلیکون مشهور است، نوشته شده است. 

این کتاب با معرفی دره سیلیکون و تاریخچه شکل‎‌گیری این دره به عنوان مرکز نوآوری‌‎های آمریکا آغاز می ‎شود و در ادامه به روایت تجربه‌‏های ایرانی‌هایی که تجربه حضور و کار در کسب و کارهای موفق این دره داشته‌‏اند، می‌پردازد. در ادامه این کتاب نهاد‎های پشتیبان شرکت‌‎های نوپا مثل شتاب‏‌دهنده‌ها، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد معرفی می‌‏شوند. یک بخش خواندنی این کتاب به روایت شکل‌‎گیری شرکت‌هایی کوچکی می‎‌پردازد که امروز غول‌های دنیای تکنولوژی به حساب می آیند، شرکت‎‌هایی چون گوگل، اپل و فیسبوک. دو فصل آخر کتاب تخصصی‌‎تر است و دره‌ی سیلیکون به عنوان یک اکوسیسم کارآفرینی مورد بررسی قرار می‌گیرد و روند‌ها و باید و نبایدهای کارآفرینی معرفی می‌شوند.  

خواندن این کتاب به کسانی که می‎‌خواهند وارد فضای کارفرینی بشوند و یا به دنیای کسب و کار خصوصا دنیای استارتاپ‌ها و کسب وکارهای نوپا علاقه دارند، توصیه می‌‏شود. 

این کتاب با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۴ منتشر شده است.

 

۰۳ تیر ۱۴۰۰

همچنین بخوانید:

کپی رایت 2021  © کاریار _ تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است