آرین افشار: کاریار در جای درست و خوبی ایستاده است
۷ دی، ۱۴۰۱
اجایل چیست؟ همه چیز درباره سیستم مدیریت چابک
۷ دی، ۱۴۰۱
مصاحبه با مریم همتی، مربی حل تمرین کاریار

مریم همتی، ۲۱ سال دارد و در حال حاضر در دانشگاه تهران، علوم کامپیوتر می‌خواند. او در این مصاحبه‌ی کوتاه از خودش و پیوستن‌اش به کاریار به‌عنوان مربی حل تمرین می‌گوید.

 

مریم‌جان لطفا کمی خودت را برای ما معرفی کن و از رشته تحصیلی‌ات و چگونگی آشنایی‌ات با کاریار بگو.

من دانشجوی کارشناسی رشته علوم کامپیوتر دانشگاه تهران هستم و ۲۱ سال دارم. من از طریق دوست و همکلاسی‌ام آقای برنا براهیمی با کاریار و فعالیت‌هایش آشنا شدم.

 

شما و دیگر مربی‌های حل تمرین کمک بزرگی برای کاریار بوده‌اید، اما فکر می‌کنید اضافه شدن به کاریار برای خود شما هم دستاوردی در پی داشته است؟

بله؛ قطعا دستاوردهای خیلی زیادی برای من داشته است. اول از همه اینکه از پذیرفته شدن و قرار گرفتن در جمع اعضای فوق‌العاده کاریار خیلی خوشحالم و باعث افتخارم است. و به‌علاوه آمادگی و حضور به‌عنوان مربی حل تمرین هم باعث کسب تجربیات خوب و مفیدی برای من شده است.

مدت طولانی‌ای نیست که من هم با کاریار آشنا شدم و عضوی از آن شدم، اما طبق پیشینه و تجربه‌ای که خودم داشتم به نظرم می‌رسد که در بیشتر اوقات وقتی که شرایط مساعد نیست و امکانات فراهم نیست، راحت‌تر این است که وضعیت را بپذیریم و تلاشی نکنیم تا اوضاع را برای خودمان بهتر کنیم؛ اما استفاده از فرصت‌هایی هرچند کوچک برای یادگیری، به امید ایجاد تغییرات مثبت، خیلی وقت‌ها می‌تواند باعث تغییر مسیر کلی زندگی بشود و کاریار یکی از حرفه‌ای‌ترین و بهترین جاهایی است که به همه این شانس را می‌دهد که تلاش کنند تا مسیر زندگی‌شان را مساعدتر و بهتر کنند. پس امیدوارم که همه با کاریار و فعالیت‌هایشان بیشتر آشنا بشوند و کمک کنند تا افرادی که به آن نیاز دارند راحت‌تر عضوی از آن بشوند.

 

از دیدگاه شما حضور زنان به عنوان منتور و مربی حل تمرین می‌‎تواند برای معرفی یک الگو به مهارت‌آموزان موثر باشد؟

راستش به نظر من نباید کلا خیلی تفاوت قائل شد و تفاوت خاصی ندارد. درکل افرادی که به یک تجربه و موفقیت نسبی در حوزه فعالیت‌شان رسیده باشند می‌توانند باعث انگیزه گرفتن بقیه، مخصوصا افرادی که می‌خواهند همان مسیر را آغاز کنند، بشوند. اما از طرفی شاید چون تعداد زنان فعال در این زمینه (برنامه‌نویسی) مخصوصا در کشور ما نسبت به آقایان کمتر باشد پس بیشتر می‌توانم بگویم که امیدوارم حضور منتور یا مربی‌های حل تمرین خانوم بیشتر باعث تشویق و انگیزه گرفتن بچه‌ها مخصوصا مهارت‌آموزهای دختر بشود.

 

اوقات فراغت خودتان را چطور می‌گذرانی و به چه چیزهایی علاقه‌مندی؟

فیلم دیدن، گوش دادن به موسیقی، شعر خواندن و نقاشی کشیدن را خیلی دوست دارم.

بهمن ۱۵, ۱۴۰۰

همچنین بخوانید:

کپی رایت 2021  © کاریار _ تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است