چطور کار پیدا کنیم؟ معرفی سایت پارسکدرز
۷ دی، ۱۴۰۱
کدام رشته‌ها بیشترین میزان اشتغال را دارند؟
۷ دی، ۱۴۰۱
کتاب چی بخونیم؟ کتاب «ارتباط بدون خشونت»

قطعا همه‌مان موقعیت‌هایی را تجربه کرده‌ایم که در آن احساس کنیم به‌اندازه‌ی کافی شنیده نشده‌ایم، درک نشده‌ایم، یا اینکه ترسیده‌ایم حرف‌مان را به‌روشنی بزنیم، یا مجبور شده‌ایم نیاز ارتباطی‌مان را پنهان و سرکوب کنیم و یا از پس کنترل احساسات‌مان برنیامده‌ایم و با دیگری با خشونت رفتار کرده‌ایم. مارشال روزنبرگ، روانشناس معروف معاصر، معتقد است اگر ما از یک شیوه ارتباطی موثر به نام «ارتباط بدون خشونت» آگاه بودیم، احتمالا کمتر در موقعیت‌های این‌چنینی قرار می‌گرفتیم و ارتباطات انسانی سالم‌تر و خوشایندتری تجربه می‌کردیم.

«ارتباط بدون خشونت» که نام کتابی از مارشال روزنبرگ است، امروزه به‌عنوان یکی از شیوه‌های ارتباطی کارآمد در جهان شناخته می‌شود. این شیوه ارتباطی برپایه‌ی چهار مرحله‌ی مشاهده، شناخت احساسات، تعیین نیازها و بیان درخواست‌ها شکل گرفته است. روزنبرگ در این کتاب، با توضیح اصول «ارتباط بدون خشونت» و با زبانی ساده و مثال‌هایی روشن سعی می‌کند به ما نشان بدهد چطور می‌توانیم بهتر در کنار دیگران زندگی کنیم و همچنین زندگی غنی‌تری برای دیگران بسازیم.

کتاب «ارتباط بدون خشونت» برای اینکه خودتان، نیازهایتان و احساسات‌تان را بهتر بشناسید و یاد بگیرید در محل کار و زندگی تعامل سازنده‌تری داشته باشید و از آسیب‌های ارتباطی دوری کنید، به کارتان می‌آید. این کتاب به‌طور کلی از شما می‌خواهد که اول دور‌وبرتان را به‌خوبی مشاهده و بررسی کنید. بعد سعی کنید سر در بیاورید نسبت به این مشاهدات چه احساسی دارید. سپس تعیین کنید نیازتان چیست و اگر چه اتفاقی بیفتد، راضی خواهید بود و در مرحله‌ی آخر از شما دعوت می‌کند تا خواسته‌تان را به‌روشنی با دیگران در میان بگذارید.

کتاب «ارتباط بدون خشونت» با ترجمه‌ی کامران رحیمیان و توسط نشر اختران در ایران منتشر شده است و نسخه‌ی الکترونیکی آن را می‌توانید از طاقچه یا فیدیبو دریافت کنید.

بهمن ۲, ۱۴۰۰

همچنین بخوانید:

کپی رایت 2021  © کاریار _ تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است