پادکست چی گوش بدهیم؟ پادکست «رادیو دیو»
۶ دی، ۱۴۰۱
کتاب چی بخونیم؟ کتاب «تولستوی و مبل بنفش»
۶ دی، ۱۴۰۱
پادکست چی گوش بدهیم؟ «پادکست طنزپردازی»

این بار می‌خواهیم یک پادکست متفاوت برای شنیدن پیشنهاد کنیم. پادکستی که در حوزه‌های مختلف، از ادبیات و موسیقی و سینما گرفته تا مباحث روانشناسی و جامعه‌شناسی سرک می‌کشد و به دنبال رد پای «طنز» در‌ آن‌ها می‌گردد. این پادکست، «طنزپردازی» نام دارد و سازنده‌ی آن محمد پوررشیدی، پژوهشگر طنز است.

شروع فعالیت پادکست طنزپردازی به بهمن‌ماه ۱۳۹۸ برمی‌گردد و با انتشار ۳۷ اپیزود همچنان ادامه دارد. شنیدن این پادکست حتما لبخند به لب‌تان خواهد آورد و از آنجا که به سراغ موضوعات متنوعی می‌رود، دلزده‌تان نخواهد کرد. موسیقی طنز سنتی، روانشناسی طنزپردازان، طنز در آثار وودی‌آلن و وضعیت زنان در طنزنویسی از جمله موضوعات برخی اپیزودهای این پادکست بسیار شنیدنی هستند.

برخی اپیزودهای پادکست طنزپردازی با حضور مهمان ضبط شده است که از میان آن‌ها می‌توان به هوشنگ مرادی کرمانی، محمود فرجامی، بابک رجبی و ماز جبرانی اشاره کرد.

اگر پادکست طنزپردازی را شنیدید و آن را دوست داشتید، می‌توانید به سایت این پادکست هم سری بزنید. بخشی به‌عنوان مجله طنزپردازی در این سایت وجود دارد که مطالب و اطلاعات بیشتری درباره‌ی هر کدام از اپیزودها ارائه می‌کند.

این پادکست را می‌توانید در کست‌باکس، پادبین، اسپاتیفای و سایر اپ‌های پادگیر بشنوید.

 ۲۵ شهریور ۱۴۰۰

همچنین بخوانید:

کپی رایت 2021  © کاریار _ تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است