از هم بیشتر بدانیم:

مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه

مصاحبه با مجتبی یعقوب پور مهارت آموز دوره طراحی وب

مجتبی جان لطفا خودت را معرفی کن تا خواننده‌های مجله کاریار با تو بیشتر آشنا بشوند.

من دانشجوی ترم ۸ مهندسی هوافضا دانشگاه علوم تحقیقات هستم و به تازگی ۲۲ ساله شده‌ام و ساکن تهران هستم. به رشته تحصیلی ام علاقه دارم و دوست دارم یک نقطه اشتراکی پیدا کنم بین کاری که دارم در زمینه برنامه‌نویسی می‎کنم و رشته‌ تحصیلی‌ام، و حوزه کاری را ادامه بدهم. البته بیشتر دوست دارم در به حوزه کامپیوتر و برنامه‌نویسی و مسیری که پیش رویم قرار گرفته، رشد کنم. وقتی وارد دانشگاه شدم، با دوستانی آشنا شدم که یکی‌ از آن‌ها گرافیست بود و یکی هم در زمینه موشن‌گرافی کار می‌کرد و من به صورت ورد‌پرسی سایت طراحی می‌کردم. بعد تصیم گرفتیم که یک شرکت تبلیغاتی تاسیس کنیم و به صورت پروژه‌ای و بازاریابی از دوست و آشنا کار می‌گرفتیم و انجام می‌دادیم. یک سایتی هم به نام  kajagency.irراه انداختیم که از طریق این سایت پروژه می‌گرفتیم. ولی تجربه‌ ما کم بود و تصمیم گرفتیم که تجربه بیشتری کسب کنیم و کارآموزی کنیم. 

کمی از تجربه‌ات از شرکت در دوره‌های کاریار و دستاوردهایی که برایت داشته به ما بگو.

وقتی با کاریار آشنا شدم، قالب نویسی رو خیلی خوب یاد گرفتم. من قبلا آشنایی داشتم ولی کاریار کمک کرد بهتر یاد بگیرم. خیلی برام مفید بود این دوره و موفق شدم سایت خودم و تمپلیت‌اش را از اول تا آخر بنویسم و از قالب‌های آماده استفاده نکنم و کارش دو سه ماه دیگر تمام می‎‌شود و می‌توانم در هاست بارگزاری‌اش کنم. گذشته از این، مربی حل و تمرین من آقای عرفان وهابی بودند و خیلی رابطه خوب و دوستانه با او برقرار کردم و چیزی که یاد گرفتم این بود که منتظر کارآموزی نمانم، خودم پروژه‌ای رو شروع کنم و تمرین کنم و به خاطرش دوره‌هایی را در اینترنت پیدا کنم و بیشتر یاد بگیرم. من قبل اینکه وارد کاریار بشوم، کمی سرگردان بودم، نمی‌دانستم کدام راه را انتخاب کنم و درسم را چه کار کنم. یک چیزی که خیلی برایم خوب بود، این بود که کاریار انگیزه من را برای آن حرفه‌ای که داشتم دنبال می‌کردم، بیشتر کرد و دید خیلی خوبی نسبت به آینده به من داد و توانستم در مسیر خوبی قرار بگیرم و خوب هدایت بشوم. به خصوص منتورهایی که با آن‎ها در ارتباط بودم، از لحاظ تجربه من را چندسال جلو بردند و آگاهم کردند. 

شما در این مسیر آموزشی با چه چالشی بیش از همه مواجه بودی؟

چالشی که با آن مواجه بودم ،زمان‌بندی و مدیریت زمان بود که هم بتوانم درس بخوانم و هم در دوره‌های آموزشی به خوبی شرکت کنم. کاریار با نظرخواهی در مورد زمان برگزاری دوره و پیگیری‌های خوب به من کمک کرد و تونستم در نهایت این چالش را مدیریت کنم. 

از تجربه‌ کارآموزی‎‌ای که به تازگی شروع کردی کمی به ما بگو؟

الان دوهفته است که دارم کار‌آموزی می‌کنم. خیلی تجربه خوبی است و تونسته‌ام، مهارت‌هایی که قبلا بلد بودم را به خوبی به کار بگیرم و اعتماد به نفس خوبی به دست بیارم. همچنین با فضای کاری آشنا بشوم، تا بتونم کار خودم را راه بندازم. این کارآموزی در استارتاپی‌ست که در حوزه سئو فعالیت می‌کنه و کارهای خدمات طراحی وب هم انجام می‌دهد. 

شما جدا از کار و درس، در اوقات فراغتت چه کارهایی دوست داری انجام بدهی؟

من به طور حرفه‌ای فوتبال بازی می‌کردم، ولی به خاطر کرونا فعلا این امکان وجود ندارد. الان هم بیشتر بازی‌های کامپیوتری می‌کنم و فیلم و انیمه نگاه می‌کنم.