ترم اول کلاس‎های آموزشی موسسه فرشته کاریار با ۵۰ دانش آموز از مهرماه شروع به کار کرده است. این کلاس‎های آموزشی شامل سه دوره اصلی مبانی برنامه نویسی و تفکر الگوریتمی، دوره طراحی وب (سمت کاربر) و دوره مهارت های هفتگانه ICDL است. این سه دوره به ترتیب از سوی کوئرا کالج، موسسه آموزشی LAITEC و مجتمع فنی تهران به مهارت آموزها آموزش داده می‎شود. همچنین در راستای ارتقای مهارت‎های شغلی و تحصیلی، همه ی مهارت آموزان سه دوره، در دوره مهارت‎های ارتباطی شرکت می‏‌کنند که از سوی دو مشاور در حوزه توسعه فردی و در موسسه‌های آکادمی یادگیری هیجانی-اجتماعی بینش و رویش و مشاوران کانون گفت‌و‌گو برگزار می‎شود. علاوه بر دوره‌های ذکر شده در بالا، مؤسسه‌ی کاریار در حال ثبت نام برای کارگاه آموزش زبان انگلیسی است که مهارت آموزهای کاریار بعد از گذراندن مصاحبه‌ی تعیین سطح می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

مهارت آموزهای اولین دوره آموزشی موسسه فرشته کاریار از شهرها و روستاهای مختلف کشور مثل: تهران، آمل، یزد، مشهد، کرمانشاه، اردبیل، اهواز، کرمان، ایرانشهر، چابهار، اسلامشهر، بروجرد، داراب، شهرکرد، ریگان، قائن، جغتای، دماوند، کرج، ارومیه، اصفهان، کاشان، مراغه، زابل، نرماشیر و … هستند که در کلاس های آنلاین حاضر می‌شوند .

مهارت آموزهای موسسه فرشته کاریار، علاوه بر حضور در کلاس های آموزشی در حوزه مورد علاقه خود، هر هفته در جلسات حل تمرین آنلاین با مربی‌هایی مجرب از دانشجوهای رشته‎های مرتبط با برق و کامپیوتر شرکت کرده و سئوال های خود را از آنها می‌پرسند. همچنین راهنماهایی از مدیران ارشد در کسب و کارهای موفق حوزه فناروی، طی جلسات ماهیانه به مهارت آموزها، مشاوره می‌دهند تا مسیر شغلی خود را بر اساس علایق و توانمندی های‌شان به درستی تعریف کرده و در طی کردن این مسیر پیشرفت موثری داشته باشند.

کاریار یک استارت‌آپ اجتماعی با هدف ارائه آموزش‌های معطوف به کسب و کار در حوزه کدنویسی است. ما در کاریار مهارت‌های ساده و کاربردی کدنویسی را به افراد علاقه‌مند در سراسر ایران آموزش می‌دهیم تا برای آنها امکان دورکاری یا کسب و کار فراهم گردد. چشم انداز ما کشوری است که در آن کسی به خاطر محدودیت جغرافیایی یا نداشتن دسترسی به امکانات، از یادگیری و اشتغال باز نمی‌ماند. دوره‌های کاریار به صورت آنلاین ارائه می‌شود. در طول دوره و برای کمک به مهارت آموزها، گروه داوطلب‌های کاریار، در حل تمرین و کمک به پیشبرد پروژه‌ها آنها را راهنمایی می‌کنند.