معرفی کتاب – کتاب چی بخونیم؟ عنوان کتاب: «ایده عالی مستدام»
۴ دی، ۱۴۰۱
معرفی پادکست – پادکست چی گوش بدهیم؟ پادکست «دایجست»
۴ دی، ۱۴۰۱
باهم یاد بگیریم – چطور کار پیدا کنیم؟

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه 

سال‌ها قبل، وقتی در فیلم یا سریال می خواستند، کسی را که دنبال کار می گردد، نشان دهند، تصویر غالب همیشه فردی بود که در صفحه‌های روزنامه دنبال کار می‌گشت و دور گزینه‌های مناسب خط می‌کشید و بعد هم از تلفن عمومی به یک‌یک شماره‌ها زنگ می‌زد تا کار مورد نظرش را پیدا کند.  

اما حالا دیگر اوضاع عوض شده و همه چیز به راحتی چند کلیک و بالا و پایین کردن صفحه پلتفرم‌های مجازی است. در حال حاضر در کشور پلتفرم‌های کاریابی زیادی فعال هستند که سعی می‌کنیم در هر شماره از مجله کاریار، یکی دوتا از آن‌ها را به شما معرفی کنیم. 

“کاربوم”

«کاربوم» یک پلتفرم کاریابی برای اتصال کارجو به کارفرما است. در واقع شرکت‏‌ها نیروهای مورد نیاز خود را به کاربوم اعلام می‌کنند و در مرحله‌ی بعد کسانی که به دنبال کار می‌گردند می‌توانند مستقیم از طریق این پلتفرم روزمه خود را برای شرکت مورد نظرشان ارسال کنند و در صورتی که روزمه آن‌ها در مرحله اول مورد توجه کارفرما قرار گیرد، قرار مصاحبه و بقیه روند استخدام طی می‌شود.  

البته کاربوم خدمات دیگری هم به افراد جویای کار ارائه می‌کند که یکی از مهمترین‎های آن «روزمه‌ساز» کاربوم است که به شما این امکان را می‌دهد که با وارد کردن اطلاعات خود در قالب‎های آماده، رزومه خود را در فرمت فارسی و انگلیسی و در شکل‌های متفاوت آماده کنید و یا با استفاده از مجموعه‌ای از تست‌های شخصیت شناسی، شغل متناسب با شخصیت خود را انتخاب کنید. این پلتفرم مجموعه‌ای از دوره‌های آموزشی آنلاین با موضوعاتی چون «مدیریت کسب و کار»، «توسعه فردی»، «بازاریابی و فروش»، «آموزش بورس» و «کامپیوتر و فناوری» را ارائه می‏‌دهد که بخش بزرگی از آنها رایگان است و برخی را با پرداخت مبلغ اندکی می‌توانید مشاهده کنید.هم‌چنین کاربوم، یک وبلاگ بسیار حرفه‌ای دارد که اطلاعات گسترده‎ای به کارفرماها و کارجوها ارائه می‌دهد که مطالعه آنها در رشد فردی و روشن شدن مسیر شغلی و حل چالش‌های شغلی موثر است.  

“پونیشا”

«پونیشا» هم یک پلتفرم کاریابی‌ست، اما با یک تفاوت اساسی: پونیشا پلتفرمی برای کار فریلنسی است که در واقع موقعیت‎های شغلی از راه دور و پروژه‎ای را به کارجویان پیشنهاد می‏‌دهد. در واقع در این پلتفرم کارفرما پروژه خود را روی سایت پونیشا قرار می‌دهد و کسانی که امکان و توانایی اجرای آن را دارند در یک بازه زمانی معین و در قبال مبلغی مشخص آن را انجام می‎دهند. درواقع پونیشا بهترین گزینه برای کسانی است که امکان یا زمان انجام کار به صورت تمام وقت را ندارند و یا در شهری زندگی می کنند که گزینه‌های کاری زیادی پیش رو ندارند و با سر زدن به پونیشا می‌توانند پروژه‌هایی از سراسر ایران و حتی از خارج از ایران را مشاهده کنند. پروژه‎های پونیشا بیشتر در حوزه‌های طراحی گرافیک، برنامه نویسی وب و موبایل، تولید محتوا، ترجمه، پشتیبانی مشتری، فروش، بازاریابی و حسابداری است. بنابراین اگر در این حوزه‌ها تخصص دارید، حتما به پونیشا سر بزنید و پروژه مورد نظر خود را انتخاب کنید.  

یکی از خوبی‎های انجام پروژه در پونیشا این است که در واقع پونیشا نوعی داور میان فریلنسر و کارفرماست و بعد از تایید اجرای پروژه از سوی فریلنسر، پرداخت هزینه از سوی کارفرما قطعی است و بنابراین شما بدون نگرانی از عدم شناخت کارفرما می توانید با اطمینان از اینکه بعد از انجام کار، دستمزد شما پرداخت می‌شود، پروژه ها را بپذیرید.  

پونیشا در بخش قوانین، به طور جامع و کاملی، باید و نباید‌های کار را توضیح داده و حتما قبل از عضویت در این پلتفرم و قبول هر پروژه قوانین سایت را به خوبی مطالعه کنید.  

 ۳۰ اذر ۱۳۹۹

 

همچنین بخوانید:

کپی رایت 2021  © کاریار _ تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است