استارت‌آپ اجتماعی کاریار انتخاب برتر شرکت‌کنندگان در چهارمین گردهمایی سالانه‌ی فارغ‌التحصیلان ایرانی دانشگاه استنفورد شد. در تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۶ آذرماه ۱۳۹۹) ایده‌ی اجتماعی کاریار در گردهمایی فارغ‌التحصیلان ایرانی دانشگاه استنفورد (Iranian Stanford Professional Symposium)، که امسال به دلیل شرایط ناشی از پاندمی کووید ۱۹به صورت آنلاین برگزار شد، ارائه و معرفی گردید.

  این گردهمایی رویدادی سالانه است که توسط انجمن دانشجویان و دانش‌آموختگان ایرانی دانشگاه استنفورد برگزار می‌شود. این نشست‌ها هر ساله میزبان سخنرانان الهام‌بخشی است که زندگی و حرفه‌ی خود را وقف عبور از موانع برای دستیابی به برابری، صلح و آینده‌ی بهتر می‌کنند. هدف از این گردهمایی‌ها شناسایی و معرفی ابتکارها و ایده‌های برتر اجتماعی برای بهبود زندگی بشر و ایجاد فرصت‌های شغلی نظیر مشاوره و مربی‌گری برای دانشجویان است.

امسال ۴ ایده‌ی دیگر نیز در کنار کاریار معرفی شدند: آرش ترابی از آی‌قصه، الهام صدری از Sadri Law، سهیل قیاسی از Storx و فرزاد نعیمی از  WIN.  کاریار توسط زهرا عمرانی، مدیر عامل و عضو هیات مدیره کاریار معرفی شد.زهرا عمرانی کارشناسی ارشد مدیریت سازمان های غیردولتی از دانشگاه واشنگتن دارد و تاکنون پروژه‌های اجتماعی متعددی را طراحی و اجرا کرده است. 

بعد از معرفی ایده ها، ارائه دهندگان به پرسش‌های شرکت‌کنندگان در مورد دستاوردها و چالش‌های کاری خود پاسخ دادند. در پایان نشست، ایده‌ها در بین شرکت‌کنندگان به رای گذاشته شد و کاریار به عنوان ایده‌ی برتر برگزیده شد. 

کسب این رای مایه‌ی دلگرمی ما در مسیری است که انتخاب کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم برای تک‌تک افراد علاقه‌مند و با استعداد در کشور، فرصت آموزش IT و به ویژه کدنویسی را فراهم کنیم تا هیچ فردی به دلیل شرایط فردی و اجتماعی از آموزش محروم نماند.